Skip to content Skip to footer

Taşımacılık Sektörünün En Çok Tercih Edileni PVC Branda

Kaya Brandalarının bir diğer yaygın kullanım alanında taşımacılık sektörüdür. Pandemi ile hayatımızda lojistiğin yeri oldukça arttı. E-ticarete yönelimin de artması ile taşımacılık sektörü ciddi bir büyüme kat etti. Dünyada enflasyonun artması ile de artık sahip olduğumuz her ürün öncekine göre çok daha fazla maliyetli. İnternetten alışveriş yaptığımızda ya da mağazalardan aldığımız ürünün deforme olmaması ve doğru taşıma koşulları ile bize teslim edilmesi oldukça önemli bir hal aldı. Söz konusu ürünlerin zarar görmemesi olunca akla ilk gelen depolama olsa da taşımacılıkta zarar görmemesi de en az depoda muhafaza edilmesi kadar önemli hale geliyor. Peki ürünlerin taşıma sırasınca zarar görmemesi için hangi önlemleri almak gerekiyor ?

Tır ve Kamyonlar için Branda Çözümleri ile Ürünler Güvende

Tır ve kamyonlarda branda kullanımı sadece az maliyetli ve kolay  uygulanabilirliğe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda taşınan eşyaların korunmasında da büyük rol oynar. Taşımacılık sektörünün yükselişiyle birlikte piyasada Brandalara olan talep giderek artıyor.

Brandalar, genellikle yük taşıma bölmesini örtmek ve korumak amacıyla kullanılan dayanıklı ve su geçirmez bir depolama alanıdır. Araç brandaları, yükleri dış etkenlerden korumak, hava koşullarına karşı dayanıklılık sağlamak ve taşıdıkları malzemeleri dışarıdan gözlerden gizlemek için kullanılır. Kamyon brandaları genellikle PVC (polivinil) üretilmekte olup, bu da onları su geçirmez, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Yalnızca taşınanları korumakla kalmaz aynı zamanda da taşıma firmasının ya da hangi markaya ait ise onun reklamını ve tanıtımını yapmak içinde bu brandalar kullanılabilir. Markanın adı ve logosunun yer alacağı kamyon ve tır brandaları reklamınızı gezdirmenize olanak tanır.

Her boyuta ve renge uygun olarak yapılabilen Kaya Plastik & Branda Fabrikalarında üretilen Tır ve Kamyon Brandaları fabrikadan alışta çok daha düşük maliyetlidir. Üretimimiz TSE ve Uluslararası standartları içeren belgelendirmelere sahiptir. 80’den fazla ülkeye ihraç ederek, üretimimizi 45 yıldır dünyaya taşıyoruz.

Kamyon örtüsü brandalarının birçok kullanımı ve türü vardır ve bunlar da hayatı kolaylaştırmak için oldukça faydalıdır. Tır ve kamyonlar brandaları kullanırken hangi konulara dikkat edilmesi gerektiğine göz atalım.

  1. Normal şartlar altında, araç brandası sadece açık arabalar için uygundur ve her araç ölçüleri için özel üretim yapılır.
  2. İkincisi, kullanırken, aracın her iki tarafındaki brandanın aynı sarkma yüksekliğine dikkat etmek gerekir ve araç numarası açığa çıkar. Branda saz kapağı, açıkta kargo olmadan düzdür. Üst kısım çıkıntılı, her iki uçtaki köşeler yakından tutturulmuş ve her iki taraftaki çizgiler pürüzsüz olmalıdır. Her parçanın boyutu sınırı aşmamalıdır.
  3. İp doğru pozisyonda bağlanır ve bağlanır, düğüm sağlamdır ve gevşeklik ve düşme olmaz. T- şekilli demire bağlı ip kelebek kanadı şeklindedir ve ipin baş ve kuyruğunun uzunluğu 100~300 mm’dir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var ? Hemen uzman ekibimiz ile iletişime geçin. İhtiyacınızı birlikte karşılamak için size özel teklif hazırlayalım.