Skip to content Skip to footer

Samanlarınızı Korumak İçin Etkili Çözüm Kaya Plastik & Branda’da…

Çiftçi olarak, samanımızı dış etkenlere karşı korumak için sağlam ve hava koşullarına dayanıklı saman tentelerine ihtiyacımız var. Kötü hava koşulları samanımıza zarar verebilir ve kalitesini düşürebilir, bu da hem zaman hem de maliyet anlamında bize ek yük getirebilir.

SAMANLARI ÖRTMEK İÇİN NE TÜR BRANDALAR KULLANILIR?

Saman, nemle birlikte hızla bozulabilir ve zararlı bakterilerin üremesi için uygun bir ortam haline gelebilir. Bu durumu önlemek için, saman balyalarını örtmeye yardımcı, su geçirmez brandalara ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca, hava koşullarına karşı dayanıklı olacak kadar güçlü olmaları gerekmektedir.

Polietilen kumaş genellikle saman örtülerinde tercih edilen en yaygın muşamba türüdür. Bu plastik muşamba hem sağlamlığı hem de çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklılığı ile tanınır.

Samanlarınızı Korumak İçin Etkili Çözüm Kaya Plastik & Branda'da

Saman muşambası seçerken, plastik kaplamanın en az 6 mil kalınlığında olması önerilir. Vinil ve polietilen brandalar genellikle daha maliyetlidir, ancak yeniden kullanılabilir ve sabitlenebilirler. Polietilen muşambalar, saman altındaki yoğuşmayı azaltarak nemin dışarı çıkmasına izin verme avantajına sahiptir.

 SAMAN BALYALARINI HANGİ KOŞULLARDA NASIL KORUMALIYIZ?

Balyalarınızı korumak için Kaya Plastik & Branda’nın üretmiş olduğu yüksek kaliteli brandaları kullanabilirsiniz. Eğer saman balyalarınız rüzgâra yatkın bir bölgede ise, brandaların kenarlarını aşağıya doğru sabitlemek önemli olabilir. Ancak, eğer rüzgâr etkisi düşükse, balya yığınının kenarlarını açık bırakmak, muşambaların altında biriken nemin hava sirkülasyonuyla ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Balyaları kullanmadan önce depolamanız gerekiyorsa, arazinizde kuruluk sağlayan bir bölge belirleyin ve tüm balyaları iki kat paletin üzerine düzenli bir alanda istifleyin. İki katmanlı istifleme, balyaların alt kısmını çimlerden veya topraktaki neme maruz kalmaktan korumaya yardımcı olacaktır. Balyaları piramit şeklinde düzenleyin ve sağlam, kaliteli Kaya Plastik Brandalarıyla özenle örtün.

Brandalar, samanları örtmek için uygun ve ekonomik bir çözüm sunar. Ancak, brandaların düzgün bir şekilde kullanılması önemlidir. Saman brandası, -25 derece soğuktan artı 70 derece sıcağa kadar geniş bir sıcaklık aralığına ve yağmura dayanıklı özelliklere sahip bir branda çeşididir. Bu brandalar Kaya Plastik & Branda tarafından, dört mevsim boyunca kullanılabilecek şekilde üretilir.